fbpx

PRIVE-CLUB

lang="pl-PL" prefix="og: https://ogp.me/ns#" / kosmetologia
PRIVE-CLUB blog kosmetologia

FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA

Powszechnie stosowane w medycynie estetycznej zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego (PRP), mające na celu stymulację i przyspieszenie regeneracji tkanek, zyskały ostatnio godnego następcę, którym jest fibryna bogatopłytkowa (I-PRF). Zabiegi z jej wykorzystaniem są prawdziwą innowacją w medycynie estetycznej. Cała zabieg jest bezpieczny, skuteczny i efektywny. Zestaw do fibryny bogatopłytkowej, w skład którego wchodzą specjalne probówki do fibryny strukturalnej SCF+ oraz I-PRF pozwala na uzyskanie wysokiej jakości preparatu, który jest następnie wstrzykiwany w skórę w celu rewitalizacji, regeneracji, poprawy jędrności i elastyczności skóry oraz redukcji zmarszczek. W naszej klinice medycyny estetycznej PRIVE w Gdańsku  zabiegi z użyciem włókien bogatopłytkowych wykonywane są przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

OFIBRYNA GOGATOPŁYTKOWA  – CO TO JEST? 

Fibryna bogatopłytkowa (I-PRF) to białko, składnik osocza krwi bogaty w niezwykle wartościowe komórki macierzyste, leukocyty i płytki krwi. Dzięki przełomowej formule fibryny, podczas zabiegu z jej użyciem stymulowane są czynniki wzrostu, aby wspomagać odnowę biologiczną tkanek, jednocześnie odmładzając skórę. Jest to całkowicie bezpieczna metoda, ponieważ podczas zabiegu wykorzystywana jest własna krew pacjenta, z której pozyskiwany jest preparat.

FIBRYNA GOGATOPŁYTKOWA  A OSOCZE – JAKA JEST RÓŻNICA? 

Osocze bogatopłytkowe i fibryna bogatopłytkowa są substancjami zaliczanymi do tzw. autologicznych produktów krwiopochodnych. Fibryna bogatopłytkowa różni się jednak od osocza bogatopłytkowego składem i strukturą, a także innym sposobem odwirowywania krwi podczas jej pobierania. W odróżnieniu od osocza, fibryna bogatopłytkowa ma usieciowaną, trójwymiarową strukturę. Powoduje to, że płytki krwi zawarte w fibrynie bogatopłytkowej znacznie wolniej uwalniają czynniki wzrostu. W rezultacie efekty utrzymują się dłużej i są lepsze. Dzięki temu, że proces odwirowania krwi jest inny, wyodrębniamy substancje, w skład której wchodzą nie tylko płytki krwi i czynniki wzrostu, lecz także inne komórki (fibryna, leukocyty, komórki macierzyste), które korzystnie wpływają na skórę.

 

DLA KOGO ZABIEG Z FIBRNYNĄ BOGATOPŁYTKOWĄ? WSKAZANIA

Terapia fibryną bogatopłytkową polecana jest pacjentom, którzy cenią sobie naturalne oraz bezpieczne metody odmładzania skóry. To doskonała opcja dla osób, które chcą uzyskać naturalny efekt wolumetrii, wypełnienia i liftingu poszczególnych części twarzy. Kuracja nie wpływa na organizm, dlatego nie trzeba obawiać się żadnych skutków ubocznych. Jest często wybierany przez alergików, którzy są uczuleni na syntetyczne, egzogenne substancje stosowane w medycynie regeneracyjnej do wspomagania procesów przeciwstarzeniowych.

Efekty zabiegu:

 • odmładzanie skóry twarzy, szyi, okolic oczu;
 • poprawa kolorytu skóry i jej nawilżanie;
 • regeneracja i rewitalizacja skóry;
 • zmniejszenie zmarszczek;
 • redukcja blizn, przebarwień;
 • remodeling włókien kolagenowych;
 • działanie anti-aging.

REKONWALESCENCJA PO ZABIEGU 

Po wykonaniu zabiegu I-PRF mogą wystąpić niewielkie ślady po ukłuciach, zaczerwienienie, obrzęk i lokalna tkliwość. Jednak wszystkie te objawy są całkowicie normalne i zwykle ustępują w ciągu 2-3 dni.

 

Jak wygląda zabieg z użyciem fibryny bogatopłytkowej ? 

Na twarz nakładamy krem znieczulający, w czasie kiedy skóra się znieczula pobieramy od Pacjentki/Pacjenta krew ( zwykle około 20-30 ml w zależności od wybranego obszaru), następnie umieszczamy w próbówce z żelem sepracyjnym oraz czynnikami zapobiegającymi krzepnieniu i umieszczamy w wirówce, którą ustawiamy na odpowiednie parametry.  Po wirowaniu widzimy żółtą lub bursztynową zawartość, która jest naszym osoczem. Pobieramy ją do strzykawki i podajemy ją jak przy mezoterapii igłowej. Ostrzykiwanie fibrnyną trwa w zależności od miejsca ok. 10-35 min.

FIBRYNA POD OCZY , ZABIEG FIBRYNA POD OCZAMI , FIBRYNA GDAŃSK

FIRNYNA POD OCZY

Fibryna bogatopłytkowa w zabiegach medycyny estetycznej to jeden z najchętniej wykonywanych składników regeneracyjnych, który przynosi naturalne efekty. To wszystko dlatego, że substancja ta jest izolowana z własnej krwi pacjenta i zawiera szereg cennych składników aktywnych, jak np. czynniki wzrostu, które silnie stymulują procesy regeneracji skóry i syntezę nowych włókien kolagenowych, a także poprawiają mikrokrążenie. Terapia fibryną na cienie pod oczami jest więc idealną metodą na wyrównanie kolorytu skóry oraz przywrócenie jej prawidłowej elastyczności i napięcia, dzięki czemu spojrzenie nabiera wyrazistości i świeżości.

Przeciwwskazania do zabiegu z fibryną bogatopłytkową

 • ciąża;
 • okres karmienia piersią;
 • czynna choroba nowotworowa;
 • choroby autoimmunologiczne;
 • niewyrównana cukrzyca i inne niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe;
 • terapia retinoidami
 • antybiotykoterapia doustna i czynna infekcja
 • aktywne stany zapalne skóry

UMÓW SIĘ TERAZ

508 856 101

Czytaj najnowsze informacje na temat kosmetologii, oferty promocyjne i inne informacje na naszych profilach :

cennik

FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA

TWARZ

900 zł

TWARZ + SZYJA

900 zł

TWARZ + SZYJA + DEKOLT

1000 zł

SKÓRA GŁOWY

700 zł
Topp