fbpx

PRIVE-CLUB

PRIVE-CLUB blog

medycyna estetyczna

PRIVE-CLUB

Leczenie łysienia i wypadania włosów Gdańsk

łysienie androgenowe leczenie gdańsk

Rozpocznij proces leczenia wypadania włosów i łysienia. Naukowo potwierdzone metody wykorzystywane w naszych terapiach pozwolą w szybkim czasie zatrzymać wypadanie, jaki i przywrócić odrost włosów.

 

Łysienie androgenowe

Łysienie androgenowe jest chorobą, która w większości przypadków jest spowodowana czynnikami genetycznymi. Charakteryzuje się zależną od androgenów, postępującą utratą włosów o charakterze niebliznowacenia. Występuje zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Łysienie androgenowe dotyka co najmniej 50% mężczyzn w wieku 50 lat i 40% kobiet w wieku 70 lat. Ponieważ dotyka ono głównie mężczyzn, jest czasem określane jako łysienie typu męskiego.

Łysienie androgenowe – przyczyny i leczenie

Łysienie to jest uwarunkowane genetycznie i często występuje rodzinnie. Przyczyną łysienia androgenowego jest aktywność 5 alfa-reduktazy – enzymu obecnego w komórkach mieszków włosowych, który przekształca testosteron do jego aktywnej formy, tzw. dihydrotestosteronu (DHT). DHT powoduje obkurczanie się i miniaturyzację mieszków włosowych, co prowadzi do ich zaniku i wypadania włosów. DHT skraca również czas trwania anagenu (fazy wzrostu włosa), a wydłuża telogen (fazę spoczynku włosa). Co ciekawe, mieszki włosowe zlokalizowane w okolicy potylicznej są odporne na działanie DHT, dlatego mężczyźni rzadko łysieją w tej okolicy (dzięki temu można stąd pobierać przeszczepy do transplantacji włosów). Rozpoznanie łysienia androgenowego opiera się przede wszystkim na wywiadzie, ocenie klinicznej i ewentualnie trichoskopii.

Jakie są pierwsze objawy łysienia androgenowego?

U mężczyzn proces łysienia jest szybszy niż u kobiet i często rozpoczyna się we wczesnym okresie dojrzewania, około 18-20 roku życia. Początkowo pojawiają się zakola, a następnie linia włosów cofa się w kierunku czubka głowy. Włosy stają się cieńsze, krótsze i jaśniejsze, ponieważ synteza melaniny w mieszkach włosowych jest skorelowana z fazą anagenu. Stopień łysienia androgenowego u mężczyzn określa się według 7-stopniowej skali Hamiltona-Norwooda, gdzie:

  • Stopień 1 – to naturalna tzw. nastoletnia linia włosów, bez pogłębionych zakoli,
  • Stopień 2 – łagodne cofnięcie przedniej linii włosów, niewielkie zakola, tzw. dojrzała linia włosów,
  • Stopień 3 – pogłębienie zakoli, dalsze cofanie się przedniej linii włosów, wczesne stadium łysienia,
  • Stopień 4 – wyraźne cofnięcie linii włosów, przerzedzenie w okolicy ciemieniowej, pasmo oddzielające przód od góry,
  • Stopień 5 – pasmo oddzielające górę od części ciemieniowej staje się coraz węższe, widoczne przerzedzenie,
  • Stopień 6 – obszary łysienia zlewają się w jedno, obszar powiększa się,
  • Stopień 7 – włosy występują w części potylicznej, na pozostałym obszarze brak włosów lub są bardzo rzadkie.

etapy łysienia androgenowego

Leczenie łysienia androgenowego

Prowadziliśmy dla Państwa kompleksowe programy leczenia wypadania włosów składające się tylko z zabiegów których efekty zostały potwierdzone naukowymi badaniami, w opisach każdego z zabiegów znajdziecie Państwo źródła naukowe potwierdzające efektywność danej metody. Dzięki temu możecie być pewni ich skuteczności w leczeniu wypadania włosów.

badanie analiza włosów przed rozpoczęciem leczenia androgenowego wypadania włosów przez lekarza trychloga, w klinice leczenia wypadania włosów w gdańsku

 

Najpierw – konsultacja i analiza włosów

Specjalizujemy się w leczeniu androgenowego wypadania włosów u mężczyzn, w przypadku skomplikowanych przypadków zawsze zalecamy z konsultacje z zaprzyjaźnionym endokrynologiem aby ustalić hormonalne podłoże wypadania włosów.

 

DOSTĘPNE U NAS MEODY LECZENIA ŁYSIENIA ANDROGENOWEGO:

 

fibryna na włosy gdańsk, fibryny, fibryna bogatopłytkowa, fibryną pod oczy, fibryną bogatopłytkowa opinie, fibryna bogatopłytkowa cena, fibryna bogatopłytkowa pod oczy, fibryną efekty, osocze z fibryną cena, fibryną bogatopłytkowa efekty, fibryną bogatopłytkowa cena, osocze z fibryną, osocze z fibryna, co to jest fibryna, zabieg fibryna, fibryną pod oczy opinie, fibryna bogatopłytkowa efekty, fibryna bogatopłytkowa opinie, fibryna bogatoplytkowa, fibryna a osocze, osocze fibryna, osocze i fibryna, fibryna cena, osocze z fibryną efekty, fibryną cena, fibryna co to jest, fibryna zabieg, osocze bogatopłytkowe z fibryną, łysienie androgenowe u mężczyzn, łysienie androgenowe przyczyny, leczenie łysienia plackowatego, łysienie plackowate objawy, łysienie androgenowe przyczyny, androgenowe łysienie, łysienie androgenowe co to, wypadanie włosów po mezoterapii, skuteczne metody leczenia łysienia plackowatego, łysienie leczenie, łysienie przyczyny, androgenowe wypadanie włosów leczenie,

FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA

Fibryna bogatopłytkowa do leczenia łysienia jest izolowana z krwi własnej pacjenta, dzięki czemu jest bogata w cenne komórki macierzyste, leukocyty i płytki krwi, które pobudzają mieszki włosowe do pracy i regeneracji. Zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej polega na podskórnym wstrzykiwaniu przygotowanego preparatu za pomocą wielu cienkich igieł. Ponieważ substancja pochodzi z własnej krwi pacjenta, materiał jest w pełni swoisty dla organizmu i nie powoduje reakcji alergicznych ani podrażnień skóry głowy. Dodatkowo zabieg jest naturalny i skuteczny, dzięki czemu włosy stopniowo zaczynają odrastać i przestają intensywnie wypadać. Zauważalnie poprawia się też ich kondycja i grubość. Dla jeszcze lepszych efektów terapii warto połączyć fibrynę z zabiegiem z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego.

>CZYTAJ DOKŁADY OPIS TEGO ZABIEGU TUTAJ

>CZYTAJ BADANIA NAUKOWE POTWIERDZAJĄCE SKUTECZNOŚĆ TEGO ZABIEGU TUTAJ

osocze bogatopłytkowe, osocze bogatoplytkowe, osocze bogatopłytkowe cena, ostrzykiwanie osoczem, osocze bogatopłytkowe włosy, osocze bogatopłytkowe wlosy, ostrzykiwanie osoczem cena, mezoterapia osoczem, leczenie osoczem kolana cena, leczenie osoczem, osocze bogatopłytkowe na twarz, osocze na włosy, zabieg osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, osocze bogatopłytkowe po zabiegu, osocze bogatopłytkowe na włosy, wstrzykiwanie osocza, zabieg osoczem cena, osocze bogatopłytkowe twarz cena, zabieg osoczem, zastrzyk z osocza, zabieg osoczem bogatopłytkowym cena, osocze bogatopłytkowe twarz, osocze z fibryną cena, zabieg z osocza na twarz cena, osocze bogatopłytkowe pod oczy, osocze bogatopłytkowe zabieg, osocze krwi cena, po zabiegu osocze bogatopłytkowe, zabieg wampirzy, osocze na twarz cena, fibryną bogatopłytkowa cena, osocze bogatopłytkowe gdańsk, osocze bogatopłytkowe włosy opinie, terapia osoczem, osocze cena, zabieg z osoczem bogatopłytkowym, lifting osoczem bogatopłytkowym cena, osocze bogatopłytkowe do kolana, osocze regeneris,

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Osocze bogatopłytkowe w leczeniu łysienia to innowacyjna metoda pozwalająca zatrzymać nadmierne wypadanie włosów i łysienie. Zabieg polega na wykorzystaniu osocza krwi pacjenta, które jest bogate w cenne składniki aktywne stymulujące regenerację i kompleksową biostymulację skóry głowy. Na szczególne wyróżnienie zasługują czynniki wzrostu, które stymulują mieszki włosowe, zmniejszając wypadanie włosów i pobudzając wzrost nowych w miejscu zabiegu.

>CZYTAJ DOKŁADY OPIS TEGO ZABIEGU TUTAJ

>CZYTAJ BADANIA NAUKOWE POTWIERDZAJĄCE SKUTECZNOŚĆ TEGO ZABIEGU TUTAJ

 

karboksyterapia włosy gdansk, karboksyterapia na włosy, karboksyterapia włosy cena, karboksyterapia czy mezoterapia na włosy, , karboksyterapia na wlosy

KARBOKSYTERAPIA

Karboksyterapia na włosy jest zabiegiem polegającym na wprowadzeniu pod skórę określonych dawek dwutlenku węgla. Dwutlenek węgla jest gazem fizjologicznym, jednak wprowadzony śródskórnie w skórę głowy powoduje zwiększone dotlenienie otaczających tkanek w miejscu iniekcji. Jest to spowodowane tym, że miejscowe wprowadzenie dwutlenku węgla powoduje natychmiastową reakcję organizmu, który odczytuje karboksyterapię jako brak tlenu. Dzięki powtarzaniu zabiegów w serii dochodzi do powstawania nowych naczyń krwionośnych, zwiększa się przepływ krwi, poprawia ukrwienie, co wiąże się ze zwiększonym dotlenieniem i odżywieniem mieszków włosowych.

>CZYTAJ DOKŁADY OPIS TEGO ZABIEGU TUTAJ

>CZYTAJ BADANIA NAUKOWE POTWIERDZAJĄCE SKUTECZNOŚĆ TEGO ZABIEGU TUTAJ

 

dr cyj,dr cyj cena , dr cyj przed i po,dr cyj gdansk

DR CYJ

Dr. Cyj Hair Filler jest pierwszym na świecie preparatem peptydowym bez udziału zwierząt, przeznaczonym do leczenia problemów z włosami.Zawiera on siedem opatentowanych peptydów oraz kwas hialuronowy, które pobudzają mikrokrążenie skóry głowy i odżywiają osłabione mieszki włosowe.

>CZYTAJ DOKŁADY OPIS TEGO ZABIEGU TUTAJ

>CZYTAJ BADANIA NAUKOWE POTWIERDZAJĄCE SKUTECZNOŚĆ TEGO ZABIEGU TUTAJ

 

mezoterapia mikroigłowa skóry głowy gdańsk, mezoterapia mikroigłowa skóry głowy, mezoterapia mikroigłowa głowy, mezoterapia mikroigłowa włosy, mezoterapia mikroigłowa skóry głowy cena, mezoterapia mikroigłowa na włosy, mezoterapia mikroigłowa skóry głowy efekty, mezoterapia mikroigłowa na skóre głowy,

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

Mezoterapia mikroigłowa skóry głowy jest innowacyjnym, bardzo skutecznym i efektywnym zabiegiem wpływającym na wzrost włosów i zapobiegającym ich wypadaniu. Poprawia mikrokrążenie w naczyniach włosowatych oraz hamuje tzw. 5α-reduktazę, czyli enzym aktywujący DHT odpowiedzialny za utratę włosów. Terapię zaleca się w przypadku wypadania włosów, łysienia, w celu pobudzenia uśpionych mieszków włosowych, stymulacji odrostu włosów oraz ich odżywienia i wzmocnienia.

>CZYTAJ DOKŁADY OPIS TEGO ZABIEGU TUTAJ

>CZYTAJ BADANIA NAUKOWE POTWIERDZAJĄCE SKUTECZNOŚĆ TEGO ZABIEGU TUTAJ

 

Terapia światłem LED na wypadanie włosów i łysienie w gdańsku

TERAPIA ŚWIATŁEM LED (LLLT)

Do zabiegu luminoterapii wykorzystuje się specjalną lampę emitującą światło LED o różnej długości fali. Dzięki energii LED zwiększa się potencjał energetyczny w komórkach prowadząc do ich szybkiej regeneracji, stymuluje syntezę białek będących budulcem włosa, odżywia i dotlenia cebulki włosowe, polepsza mikrokrążenie – wszystko to ma wpływ na kondycję włosów. Ponadto LED łagodzi stany zapalne skóry i zmniejsza nadmierne wydzielanie sebum, co oznacza dodatkowe korzyści dla pacjenta.

>CZYTAJ DOKŁADY OPIS TEGO ZABIEGU TUTAJ

>CZYTAJ BADANIA NAUKOWE POTWIERDZAJĄCE SKUTECZNOŚĆ TEGO ZABIEGU TUTAJ

 

MINOXIDIL

Minoxidil jest lekiem często przepisywanym w leczeniu problemów związanych z utratą włosów. Zapewnia niezwykłe korzyści dla pacjentów z zaburzeniami włosów. Miejscowo stosowany minoksydyl jest uważany za skuteczną i bezpieczną opcję leczenia różnych zaburzeń włosów. Podczas leczenie otrzymasz poradę dotyczącą skutecznych suplementów diety jak i niezbędnych witamin które wspomogą leczenie wypadania włosów.

 

Darsonwalizacja skóry głowy gdansk

DARSONWALIZACJA SKÓRY GŁOWY

Przy zabiegu, poprzez działanie ładunków elektrycznych, dochodzi do lekkiego podgrzania tkanek oraz rozszerzenia naczyń krwionośnych, co poprawia krążenie i dopływ krwi do mieszków włosowych. Dzięki temu cebulki i mieszki włosowe mają lepsze warunki do odżywiania i regeneracji.

Peeling trychologiczny

PELLING TRYCHOLOGICZNY

Stosowanie peelingu trychologicznego stanowi pierwszy, ważny krok we właściwej pielęgnacji skóry głowy z problemem wypadania włosów, podnosząc skuteczność pozostałych zabiegów z serii. Podczas peelingu trychologicznego wnikamy mocno w mieszki włosowe i usuwamy nadmiar sebum, kurz, brud i inne substancje, których szampon nie jest w stanie rozpuścić i zmyć, dzięki temu nowe włosy będą lepiej dotlenione i mocniejsze.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA FAQ

Ile będe musiał czekać na pierwsze efekty zabiegów leczenia wypadania włosów?

Pierwsze efekty w zależności od zabiegu można zaobserwować najszybciej po 2-4 tygodni. Nie oczekuj efektów “od jutra”.

 

Dlaczego lepiej jest korzystać z zabiegów w pakietach?

Zabiegi w pakietach są tańsze, gwarantują bardzo ważna w tym przypadku – systematyczność, walczą z łysieniem różnymi metodami.

 

Kiedy zobaczę pełne efekty leczenia łysienia?

Pełne efekty leczenia wypadania włosów zobaczysz w zależności od wybranych metod od 4-12 miesięcy od pierwszego zabiegu. Pamiętaj, że nawet włosy po przeszczepie wyrosną w pełni po 12-16 miesiącach.

 

Dlaczego tak długo trzeba czekać na efekty leczenie wypadania włosów?

Jest to ściśle związane z fazami wzrostu włosa. W przypadku osób które łysieją proces ten jest spowolniony lub zatrzymany, potrzeba więc czasu aby go ponownie uruchomić.

 

Wybieram się na przeszczep włosów więc po co mam wykonywać takie zabiegi?

Włosy po przeszczepie również wymagają odpowiedniej pielęgnacji ponieważ z czasem też są podatne na wypadanie. Cześć twoich włosów da się ożywić i nie będziesz musiał ich przeszczepiać. 3/4 z zabiegów oferowanych przez nas są zalecane po zabiegu przeszczepu włosów.

 

UMÓW SIĘ TERAZ

508 856 101

 

Wszystkie usługi dostępne w 

 

cennik

HAIR RESTART program - 4 sesje, 22 zabiegi

28771499oszczędzasz 1378 zł

2 x badanie trychoskopowe, 4 x peeling, 4 x darsnonwalizacja, 4 x karboksyterapia, 4 x terapia światłem (LLLT), 2 x mezoterapia igłowa, 1 x osocze bogatopłytkowe, 1 x mezoterapia mikroigłowa

HAIR GROW program - 5 sesji, 26 zabiegów

40972799oszczędzasz 1298 zł

2 x badanie trychoskopowe, 5 x peeling, 5 x darsnonwalizacja, 5 x karboksyterapia, 5 x terapia światłem (LLLT),3 x mezoterapia mikroigłowa, 1x osocze bogatopłytkowe, 1 x fibryna bogatopłytkowa

HAIR BOOST program - 6 sesji, 26 zabiegów

33334444oszczędzasz -1111 zł

2 x badanie trychoskopowe, 6 x peeling, 6 x darsnonwalizacja, 6 x karboksyterapia, 6 x terapia światłem (LLLT),2 x mezoterapia mikroigłowa, 1x osocze bogatopłytkowe, 1 x fibryna bogatopłytkowa, 1x dr cyj

Topp