fbpx

PRIVE-CLUB

PRIVE-CLUB blog

medycyna estetyczna

PRIVE-CLUB

Osocze Bogatopłytkowe Gdańsk

Sekret młodości gwiazd czyli nazywany jako” wampirzy lifting”

Możecie go spotkać również pod nazwą : PRP 

Osocze bogatopłytkowe Gdańsk opinie , Osocze bogatopłytkowe Gdynia , Leczenie osoczem,Osocze bogatopłytkowe Trójmiasto , Osocze bogatopłytkowe włosy Gdańsk


Co to właściwie jest osocze bogatopłytkowe ?

 Osocze to zasadniczy płynny składnik krwi, w którym są zawieszone elementy morfotyczne (komórkowe). Stanowi ok. 55% objętości krwi. Uzyskuje się je przez wirowanie krwi zabezpieczonej przed krzepnięciem. A czemu bogatopłytkowe ? Bo pobieramy tylko część tego osocza, w którym znajduje się najwięcej składników aktywnych!

 

Jak wygląda zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego ? 

Na twarz nakładamy krem znieczulający, w czasie kiedy skóra się znieczula pobieramy od Pacjentki/Pacjenta krew ( zwykle około 20-30 ml w zależności od wybranego obszaru), następnie umieszczamy w próbówce z żelem sepracyjnym oraz czynnikami zapobiegającymi krzepnieniu i umieszczamy w wirówce, którą ustawiamy na odpowiednie parametry.  Po wirowaniu widzimy żółtą lub bursztynową zawartość, która jest naszym osoczem. Pobieramy ją do strzykawki i podajemy ją jak przy mezoterapii igłowej. Ostrzykiwanie osoczem trwa w zależności od miejsca ok. 10-35 min.

Kto wykonuje zabieg z użyciem osocza bogatopłykowego ? 

Zabieg wykonuje lekarz lub kosmetolog. Krew pobierana jest przez lekarza lub pielegniarkę.

Dlaczego zabieg osocza bogatopłytkowego jest wyjątkowy?

Osocze bogatopłytkowe wyróżnia się bardzo szybkim uwalnianiem związków aktywnych i natychmiastowym pobudzaniem procesów regeneracji i gojenia się skóry Osocze bogatopłytkowe wyróżnia się bardzo szybkim uwalnianiem związków aktywnych i natychmiastowym pobudzaniem procesów regeneracji i gojenia się skóry. Wszystkie osoby chcące uzyskać te efekty i poszukujące placówki w któej można wykonać zabieg zapraszamy do PRIVE Gdańsk.

 

Dla kogo zabieg osocza bogatopłykowego ?

Wskazania do wykonania wampirzego liftingu w Gdańsku to:

  • pierwsze oznaki starzenia się skóry: zmarszczki, utrata elastyczności skóry, przesuszenie skóry
  • skóra pozbawiona blasku i kolorytu, poszarzała i zmęczona
  • blizny potrądzikowe, rozstępy
  • nadmierne wypadanie włosów i łysienie
  • przebarwienia skóry
  • wykonanie zabiegów laserowych na skórze, po których osocze bogatopłytkowe może być stosowane w celu przyspieszenia procesów regeneracyjnych

 

Jakie korzyście daje zabieg z użyciem osocza bogatopłykowego ?

Jedną z największych korzyści jest fakt, że osocze bogatopłytkowe to preparat w pełni biokompatybilny. Z racji autologicznego pochodzenia PRP nie ma więc ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej. Ponadto, osocze bogatopłytkowe zawiera czynniki wzrostu, które wykazują wiele korzystnych właściwości. Ich zastosowanie pozwala pobudzić fibroblasty i komórki macierzyste do produkcji kolagenu i elastyny, jak również polepsza jakość połączeń międzykomórkowych oraz poprawia mikrokrążenie w obszarze zabiegowym. W rezultacie, przeprowadzenie kuracji z osoczem bogatopłytkowym wpływa pozytywnie na koloryt, gęstość i jędrność skóry. Z kolei zabiegi wykonywane w okolicach skóry głowy przyczyniają się do wzmocnienia włosów oraz przeciwdziałają ich wypadaniu.  Wykorzystanie to : osocze bogatopłytkowe na twarz, osocze bogatopłytkowe włosy,

 

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu z użyciem osocza bogatopłykowego ?

  • Choroby krwi
  • Nowotwory
  • Ciąża i karmienie piersią
  • Przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna, warfaryna)

 

Zalecenia po zabiegu osocza PRP 

Ponieważ osocze bogatopłytkowe jest zabiegiem iniekcyjnym, po jego przeprowadzeniu należy unikać skupisk bakterii, w tym kontaktu ze zwierzętami, starać się nie dotykać nadmiernie skóry, a w domu przygotować świeżą poszewkę na poduszkę do spania. Po wizycie w gabinecie nie zaleca się eksponowania obszaru zabiegowego na promienie słoneczne – do momentu całkowitego wygojenia się okolic poddawanych kuracji. Wskazane jest natomiast stosowanie filtrów UV (przez 4 tygodnie po zabiegu). Co więcej, przez okres około 3-5 dni od wizyty należy zrezygnować z sauny, basenu oraz nadmiernej aktywności fizycznej. W przypadku wystąpienia ewentualnych podrażnień na skórze, w celu ich złagodzenia można stosować preparaty z aloesem. Jeśli natomiast pojawią się drobne siniaki, zaleca się preparaty z arniką. Macie jakieś pytania?

 

Umów się teraz na konsultacje. 

 

FIBRYNA

firbryna bogatopłytkowa gdańsk2

Czym jest Fibryna bogatopłytkowa?

Podobnie jak osocze bogatopłytkowe, fibryna bogatopłytkowa jest jednym z tzw. autologicznych produktów krwiopochodnych. Zawierają one dużą ilość różnych czynników wzrostu i związków, które stymulują podziały komórkowe i tworzenie tkanek. Dodatkowo stymulują angiogenezę, czyli tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Dzięki temu pobudzone zostają procesy regeneracji skóry, co skutkuje poprawą jej jędrności i napięcia, co odmładza jej wygląd.

Metoda ta jest w stu procentach bezpieczna, ponieważ wykorzystuje własną krew pacjenta, z której bezpośrednio pozyskiwany jest preparat. Fibryna bogatopłytkowa różni się od osocza bogatopłytkowego tym, że ma usieciowaną, trójwymiarową strukturę. Dzięki temu zawarte w niej płytki krwi mogą być dłużej stymulowane do wydzielania czynników wzrostu, które mają korzystny wpływ na skórę.

Czynnikiem różniącym otrzymywanie fibryny bogatopłytkowej jest szybkość wirowania. W przypadku fibryny bogatopłytkowej prędkość wirowania jest znacznie niższa niż w przypadku osocza bogatopłytkowego. W związku z tym nie ulega ona całkowitemu oddzieleniu i pozostaje w preparacie.

Działanie fibryny bogatopłytkowej na tkanki opiera się na dwóch podstawowych mechanizmach. Po pierwsze, dzięki wysokiej zawartości czynników wzrostu stymuluje ona różne procesy regeneracyjne tkanek. Skutkuje to szeregiem korzyści w postaci poprawy jędrności, witalności i zdrowia tkanek (np. skóry).

Mechanizm drugi to działanie płytek krwi, czyli trombocytów, które poza swoją oczywistą funkcją zapewnienia prawidłowego krzepnięcia krwi, wydzielają również znaczne ilości czynników wzrostu, co dodatkowo wspomaga działanie czynników już istniejących.

 

Umów się teraz na konsultacje. 

 

PRIVE-CLUB slide

cennik

twarz

600zł

twarz, szyja

800 zł

twarz ,szyja ,dekolt

1100 zł

dłonie

400 zł

osocze bogatopłytkowe cena

skóra głowy

600 zł
Topp