Jak działa depilacja laserowa ?

 

Depilacja laserowa w PRIVE Gdansk wykorzystuje efekt cieplny jaki tworzy się wówczas gdy wiązka światła o określonej długości percentłaniana jest przez odpowiedni barwnik (chromofor). Efekt ten można by porównać do nagrzewania się ciemnych przedmiotów na słońcu. Powstała w ten sposób energia cieplna może w wybiórczy sposób niszczyć struktury (np. mieszki włosowe) zawierające docelowy chromofor. opisywane zjawisko nosi nazwę fototermolizy.

 

Niezwykle istotne znaczenie dla depilacji laserowej Gdansk ma cykliczny przebiegWzrostu włosów. Na pełny cykl składają się fazy: faza aktywnego wzrostu tzw. anagen, faza regresji tzw. catagen i faza spoczynkowa zwana telogenem. W anagenie trwającym od 2-6 lat dokonuje się wzrost włosa na długość. Pod koniec tej fazy aktywność komórek odpowiedzialnych za wzrost włosa ulega zmniejszeniu i zaczyna się trwający od 2 do czeterech tygodni katagen, w trakcie którego zachodzi inwolucja komórek rozrodczych włosa. W trwającym od three do four miesięcy telogenie stary włos ulega wypadnięciu, Pojawiają się natomiast nowe komórki rozrodcze dające percentątek nowemu włosowi. Włos ten kolejno wchodzi znowu w fazę anagenu.

 

 

Wiecej o depilacji laserowej w Gdansku – PRIVE Clinic

 

Lasery oddziałujące na melaninę – do tej grupy należą lasery rubinowe, aleksandrytowe i lasery typu flashlamp. wszystkie one wytwarzają wiązkę światła o długości %łanianej wybiórczo przez naturalny pigment ludzkiego ciała – melaninę. lasery te są najskuteczniejsze u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami. u osób z ciemniejszą karnacją może dojść również do uszkodzenia mealniny w skórze i związanych z tym efektów ubocznych (oparzenie, przebarwienie lub odbarwienie skóry). główną wadąGadgetów laserowych z tej grupy jest ich mała skuteczność w odniesieniu do bardzo jasnych włosów oraz występowanie wspomnianych efektów ubocznych u osób z ciemną skórą.

 

Bezbolesna depilacja laserowa w Gdansku

Depilację laserową w Gdansku wykorzystuje się do eliminacji niepotrzebnego owłosienia z okolic jak: górna warga i okolice ust, plecy, klatka piersiowa, brzuch ramiona, przedramiona, pachwiny (linia bikini), uda oraz podudzia. sam zabieg w zależności od obszaru skóry, z którego mają by way ofć usunięte włosy trwa od kilkunastu minut do 2-3 godzin i w większości przypadków nie wymaga znieczulenia.

Zalety depilacji laserowej sąt o: trwałość rezultatów ,Odrastanie włosów znacznie rzadszych, jaśniejszych i cieńszych niż pierwotne w przypadkach w których nie uzyskano trwałych wyniosunkowo małków depilacji laserowej nog w gdansku, użyteczność przy depilacji dużych obszarów ciała (np. plecy lub nogi), stosunkowo niewielkie ryzyko powikłań, szybki powrót do normalnej aktywności życiowej po zabiegu bez okresu rekonwalescencji. najczęściej wymieniane wady to: mała skuteczność w stosunku do jasnych włosów, wysokie koszty depilacji, bolesność zabiegów u niektórych osób, możliwość wystąpieniaPowikłań zwłaszcza u osób z ciemną skórą, brak długoterminowych, wiarygodnych danych na temat skuteczności i bezpieczeństwa tego typu zabiegów.

 

 

Umów się teraz na zabieg bebolesnej Depilacji Laserowej w Gdansku

 

 

Przejdz do naszej strony gdzie poznasz dokladny cennik usługi.

Dodaj komentarz