fbpx

PRIVE-CLUB

lang="pl-PL" prefix="og: https://ogp.me/ns#" / kosmetologia
PRIVE-CLUB blog kosmetologia

KARBOKSYTERAPIA GDAŃSK

KARBOKSYTERAPIA gdańsk PRIVE

CZYM JEST KARBOKSYTERAPIA?

Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym wprowadzaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla. Jest to bezpieczna, precyzyjna, mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki ze zmarszczkami, zwiotczeniami skóry, brakiem elastyczności, cellulitem, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, rozstępami i bliznami. Terapia stosowana jest także u pacjen-tów z preblemem rumienia i rozszerzonych naczyń krwionośnych, łysieniem, a także ogniskami łuszczycy, zaburzeniami krążenia obwodowego, czy owrzodzeniami i opóźnionym gojeniem ran. Karboksyterapia została okrzyknięta rewelacją kosmetologii XXI wieku i największym przełomem w medycynie estetycznej od czasu zastosowania boto-ksu.

 

JAKA JEST ISTOTA DZIAŁANIA ZABIEGU?

Gaz oddziałuje na okoliczne komórki uruchamiając proces przetlenienia w celu usunięcia dwutlenku węgla. Już po kilku minutach obserwowana jest poprawa ukrwienia komórek powierzchni zabiegowej. Co2 aktywuje procesy oczyszczające ( drenaż limfy i przestrzeni międzykomórkowych), odżywcze i poprawy struktury kolagenu komórek skóry, dając wyraźny i trwały efekt ujędrnienia i poprawy elastyczności skóry. Dzięki prowokacji organizmu do obrony przed punktowo podawanym CO2 wzrasta aktywność naczyń krwionośnych, co poprawia ukrwienie, a zwiększająca się aktywność układu krążenia skutkuje podwyższeniem poziomu hemoglobiny we krwi pacjenta.

W obszarze poddawanym zabiegowi dochodzi do znaczącego wzrostu produkcji kolagenu i elastyny ( ok.40%), co łącznie z aktywacją przepływu naczyniowego i zwiększeniem dopływu tlenu oraz substancji odżywczych prowadzi do redukcji zmarszczek i regeneracji skóry. Iniekcje CO2 zwiększają procesy naprawcze poprzez tworzenie nowych naczyń krwionośnych (neowaskularyzacja), rozszerzenie istniejących (rewaskularyzacja) oraz aktywację adipocytów ( komórek tłuszczowych) w celu uaktywnienia procesów lipolizy ( rozkładu komórek tłuszczowych).

 

CZY CO2 NIE JEST SZKODLIWY?

Karboksyterapia będąca pierwotnie terapią medyczną, a znana od ponad 80 lat, jest obecnie najpopularniejszą metodą odmładzania w Ameryce Południowej, Północnej i Europie. Dzięki wieloletniej pracy naukowców i lekarzy przeprowadzono z sukcesem liczne badania i testy kliniczne. Dwutlenek węgla jest gazem niepalnym i nietoksycznym, w kosmetologii nazwany już zasłużenie cząsteczką piękna. Iniekcja CO2 jest całkowicie bezpieczna – dwutlenek węgla jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany jako metobolit przez nasze płuca. Nie podajemy więc substancji obcych dla organizmu co oznacza, że wykorzystujemy Co2 jako naturalny, terapeutyczny czynnik dotleniający i odnawiający komórki. Ilość podanego w jednym zabiegu Co2 równa się ilości Co2 produkowanego przez nasz organizm podczas średnio intensywnego wysiłku. Dwutlenek węgla, który jest 20-krotniełatwiej rozpuszczalny od tlenu, dużo łatwiej się też wchłania, a po około 5 minutach jest wydalony z organizmu wraz z wydychanym powietrzem.

Nowoczesna aparatura do aplikacji CO2 i wielokierunkowe obserwacje oraz rozwój technologii diagnostycznej potwierdziły wyjątkową skuteczność metody i brak negatywnych efektów.

 

JAKIE PROBLEMY SKÓRNE MOŻNA ZNIWELOWAĆ STOSUJĄC KARBOKSYTERAPIĘ?

karboksyterapia oczy – niwelacja zmarszczek / rozjaśnienie cieni wokół i pod oczami / zwiększenie grubości i gęstości skóry okolicy oka / redukcja worków pod oczami/ ograniczenie tendencji do obrzęków / lifting powieki górnej / likwidacja poduszek tłuszczowych górnej i dolnej powieki
szyja / dekolt – wzmocnienie skóry pergaminowej/ pojędrnienie / lifting / wygładzenie / niwelacja bruzd poprzecznych rejonu szyi / rozświetlenie i wyrównanie skóry dekoltu
karboksyterapia podbródek / owal twarzy – modelowanie konturów twarzy / redukcja chomików / redukcja drugiego podbródka / ujędrnienie skóry linii żuchwy i granicy szyjnej
karboksyterapia dłoni – wzmocnienie skóry pergaminowej / rozjaśnienie skóry / pojędrnienie / zwiększenie gęstości skóry dłoni / lifting / znaczne odmłodzenie
karboksyterapia piersi – redukcja wiotkości skóry / ujędrnienie / rozświetlenie skóry/ zwiększenie gęstości skóry / lifting / rozstępy
karboksyterapia twarz – zmarszczki / wiotkość / trądzik / kruche naczynka / nieaktywny trądzik różowaty / niedotlenienie / obrzęki
karboksyterapia włosy – włosy słabe, cienkie i wypadające, łysienie plackowate

karboksyterapia rozstępy
karboksyterapia brzuch – Metodę stosuje się w kuracjach antycellulitowych, ujędrniających i odmładzających, a także przy usuwaniu blizn oraz rozstępów oraz likwidacji miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej

 

JAK CZĘSTO NALEŻY POWTARZAĆ PROCEDURĘ?

W zależności od nasilenia problemu oraz rodzaju schorzenia. Karboksyterapię w obszarze twarzy, szyi i dekoltu można przeprowadzić jednorazowo, jako tzw. zabieg bankietowy około 3 – 4 dni przed ważniejszym wyjściem, by wyglądać świeżo i witalnie.

Natomiast trwała redukcja zmarszczek, redukcja cellulitu oraz jednostek chorobowych ( łysienie, łuszczyca) to terapie, przy których wymierne rezultaty uzyskujemy dzięki serii zabiegów przeprowadzanych z częstotliwością 1-2 razy w tygodniu, około 6– 20 zabiegów ( zależne od stanu wyjściowego skóry, rodzaju i nasilenia problemu). Po serii zabiegów następuje przejście do fazy redukcyjnej, która w każdym przypadku obejmuje 1 zabieg po 2 tygodniach, następnie 1 zabieg po 3 tygodniach od zakończenia serii i następnie dla utrzymania efektów zaleca się wykonywanie zabiegu średnio raz w miesiącu lub zabiegi kontrolne raz na kilka miesięcy.

 

CZY ZABIEG WYMAGA SPECJALNYCH PRZYGOTOWAŃ?

Nie, po wykluczeniu przeciwwskazań oraz wypełnieniu karty pacjenta zabieg można wykonać praktycznie z marszu.

 

CZY ZABIEG JEST BOLESNY? JAK WYGLĄDA SIĘ PO ZABIEGU? JAK PRZEBIEGA GOJENIE?

Zabieg nie jest zabiegiem relaksacyjnym jednakże mikroiniekcje wykonywane ultra cienką igłą zapewniają względnie małą bolesność, podobną do uczucia wyrywania włoska. Rozchodzenie się gazu pod skórą można przyrównać do lekkiego, podskórnego rozpierania. Dzięki zastosowaniu specjalnych programów zabiegowych podzielonych na poszczególne partie ciała, zapewniona jest pełna kontrola podczas zabiegu, a system ogrzewania gazu to rozwiązanie przyjazne pacjentom i znajdujące zastosowanie w naszym najwyższej klasy urządzeniu. Gaz o podwyższonej temperaturze zapewnia redukcję dyskomfortu do minimum.

Metoda jest bezpieczna, nie powoduje powikłań, nie wymaga okresu rekonwalescencji ani okresu gojenia. Dyskomfort pacjenta jest minimalny i wiąże się tylko z koniecznością nakłuwania skóry i chwilowym odczuciem wędrówki gazu pod skórą. Rzadko pojawiające się zaczerwienienia znikają bez śladu w ciągu kilku godzin po zabiegu, a u niektórych pacjentów nawet do 15 minut po zabiegu.

PRZECIWWSKAZANIA BEZWZGLĘDNE
 • ostra choroba zakaźna
 • opryszczka
 • podwyższona temperatura, gorączka
 • ciężka choroba niedokrwienna serca
 • ostra zatorowość
 • zakrzepica
 • zgorzel
 • niewydolność nerek
 • niewyrównane nadciśnienie
 • przebyty udar
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • ciąża i karmienie piersią

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Zastosowanie gazowego dwutlenku węgla CO2 do celów dermatologii oraz medycyny estetycznej wykonywane jest przez specjalne urządzenie dozujące dwutlenek węgla we właściwy sposób w miejsca zabiegowe. Parametry są dostosowane do celów i miejsca zabiegowego. Leczenie odbywa się z użyciem specjalnie dobranych igieł. Ustawienie parametrów zależy od wrażliwości pacjenta podczas leczenia. Jeden zabieg trwa około 20 – 60 minut z zastosowaniem bezpiecznej ilości gazu.

 

PRIVE-CLUB slide

Przy określonych partiach ciałach, jak i problemach, z którymi chcemy walczyć wskazane jest łączenie terapii łączonych z innymi zabiegami min. rozstępy.

Kosmetologia 506-815-708

VIDEO

cennik

Twarz

1 zabieg

200 zł

3 zabiegi

600 zł510 złoszczędzasz 90 zł

6 zabiegów

1200 zł960 złoszczędzasz 240 zł

10 zabiegów

2000 zł1400 złoszczędzasz 600 zł

Dłonie

1 zabieg

150 zł

3 zabiegi

450 zł383 złoszczędzasz 67 zł

6 zabiegów

900 zł720 złoszczędzasz 180 zł

10 zabiegów

1500 zł1050 złoszczędzasz 450 zł

Cienie i obrzęki wokół oczu

1 zabieg

80 zł

3 zabiegi

240 zł204 złoszczędzasz 36 zł

6 zabiegów

480 zł384 złoszczędzasz 96 zł

10 zabiegów

800 zł560 złoszczędzasz 240 zł

Włosy

1 zabieg

200 zł

3 zabiegi

600 zł510 złoszczędzasz 90 zł

6 zabiegów

1200 zł960 złoszczędzasz 240 zł

10 zabiegów

2000 zł1400 złoszczędzasz 600 zł

Blizny / rosztępy (obszar)

1 zabieg

110 zł

3 zabiegi

330 zł281 złoszczędzasz 49 zł

6 zabiegów

660 zł528 złoszczędzasz 132 zł

10 zabiegów

1100 zł770 złoszczędzasz 330 zł

Cellulit / tkanka tłuszczowa

1 zabieg

200 zł

3 zabiegi

600 zł510 złoszczędzasz 90 zł

6 zabiegów

1200 zł960 złoszczędzasz 240 zł

10 zabiegów

2000 zł1400 złoszczędzasz 600 zł

*Kupując pakiet zabiegów otrzymasz bon zniżkowy (3 zabiegi - 100 zł, 6 zabiegów - 150 zł, 10 zabiegów - 200 zł) do wykorzystania na: Depilację Laserową, Cali Lipo Dex, Fotoodmładzanie w pakietach 3 i więcej zabiegów.

Zastanawiasz się nad odpowiednim dla ciebie zabiegiem? Umów się na bezpłatne konsultacje lub skontaktuj się z nami w dowolny sposób i wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej

Topp