TERAPIA ŚWIATŁEM

Terapia światłem jest kompleksową odpowiedzią na problemy skórne. Pomaga w terapii trądziku czy łuszczycy, może niwelować przebarwienia, blizny, zmarszczki czy cellulit. Wykazuje też istotną skuteczność w walce z wypadaniem włosów, a ponadto stanowi uzupełnienie terapii przeciwbólowych.

Czym jest terapia światłem?

Terapia światłem jest wykorzystywana w szeregu gałęzi medycyny od lat. Wykorzystuje system LED służący do wykonywania fototerapii oraz zabiegów fotodynamicznych twarzy i ciała. 

To jedyne urządzenie, które jednocześnie dostarcza aż trzy różne długości fal, co umożliwia bardzo szerokie zastosowanie. Dzięki temu to niezwykle skuteczna i bezpieczna odpowiedź m.in. na problemy osób zmagających się trądzikiem, przebarwieniami, bliznami, łuszczycą, spowolnionym gojeniem się ran czy uciążliwymi dolegliwościami bólowymi, ale także marzących o odmłodzeniu skóry twarzy.

Jak działa terapia światłem?

Lampa generuje fale o trzech różnych długościach, które prowadzą do fotomodulacji tkanek, a więc ich odnowy, bez ryzyka przegrzania skóry. Lampa oferuje możliwość wykorzystania światła o barwie niebieskiej (415nm), czerwonej (633nm) lub bliskiej podczerwieni (830nm). Każde z nich wnika w skórę na inną głębokość i może zapewnić odmienne efekty. Zabieg może uwzględniać wykorzystanie tylko jednej barwy światła lub ich kombinacji. Dzięki temu lampa pozwala stworzyć rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb. 

Światło czerwone (633nm) naturalnie stymuluje regenerację skóry, pobudzając ją do wzmożonej produkcji nowego kolagenu oraz elastyny. Światło to pomaga również przywrócić prawidłową cyrkulację krwi oraz limfy, dzięki czemu organizm łatwiej usuwa toksyny. To wszystko sprawia, że światło czerwone świetnie nadaje się do rewitalizacji skóry, jej wygładzenia, nawilżenia, ujędrnienia, odmłodzenia.

Światło niebieskie (415nm) ma przede wszystkim działanie antybakteryjne, łagodzące oraz redukujące nadmierne wydzielanie sebum. W związku z tym nadaje się idealnie do zabiegów mających na celu leczenie trądziku. Pomaga zapobiec nawrotowi problemów skórnych w przyszłości.

Z kolei bliska podczerwień (830nm) wnika w skórę najgłębiej. Dzięki temu jest ceniona ze względu na swoje działanie przeciwbólowe i może przynieść ulgę pacjentkom bądź pacjentom mierzącym się z szeregiem chorób i schorzeń. Bliska podczerwień ze względu na swoje działanie przeciwzapalne znajduje też zastosowanie w leczeniu trądziku i łuszczycy.

Innowacyjna technologia oferuje możliwość połączenia wszystkich wspomnianych rodzajów światła, w określonych proporcjach, dzięki czemu jest w stanie poradzić sobie z najróżniejszymi wyzwaniami, a także osiągnąć spektakularne rezultaty terapii w niedługim czasie.

Cennik
  • terapia światłem 150 zł