FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA

Powszechnie stosowane w medycynie estetycznej zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego (PRP), mające na celu stymulację i przyspieszenie regeneracji tkanek, zyskały ostatnio godnego następcę, którym jest fibryna bogatopłytkowa (I-PRF). Zabiegi z jej wykorzystaniem są prawdziwą innowacją w medycynie estetycznej. Cała zabieg jest bezpieczny, skuteczny i efektywny. Zestaw do fibryny bogatopłytkowej, w skład którego wchodzą specjalne probówki do fibryny strukturalnej SCF+ oraz I-PRF pozwala na uzyskanie wysokiej jakości preparatu, który jest następnie wstrzykiwany w skórę w celu rewitalizacji, regeneracji, poprawy jędrności i elastyczności skóry oraz redukcji zmarszczek. W naszej klinice medycyny estetycznej PRIVE w Gdańsku zabiegi z użyciem włókien bogatopłytkowych wykonywane są przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA – CO TO JEST?

Fibryna bogatopłytkowa (I-PRF) to białko, składnik osocza krwi bogaty w niezwykle wartościowe komórki macierzyste, leukocyty i płytki krwi. Dzięki przełomowej formule fibryny, podczas zabiegu z jej użyciem stymulowane są czynniki wzrostu, aby wspomagać odnowę biologiczną tkanek, jednocześnie odmładzając skórę. Jest to całkowicie bezpieczna metoda, ponieważ podczas zabiegu wykorzystywana jest własna krew pacjenta, z której pozyskiwany jest preparat.

FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA A OSOCZE – JAKA JEST RÓŻNICA?

Osocze bogatopłytkowe i fibryna bogatopłytkowa są substancjami zaliczanymi do tzw. autologicznych produktów krwiopochodnych. Fibryna bogatopłytkowa różni się jednak od osocza bogatopłytkowego składem i strukturą, a także innym sposobem odwirowywania krwi podczas jej pobierania. W odróżnieniu od osocza, fibryna bogatopłytkowa ma usieciowaną, trójwymiarową strukturę. Powoduje to, że płytki krwi zawarte w fibrynie bogatopłytkowej znacznie wolniej uwalniają czynniki wzrostu. W rezultacie efekty utrzymują się dłużej i są lepsze. Dzięki temu, że proces odwirowania krwi jest inny, wyodrębniamy substancje, w skład której wchodzą nie tylko płytki krwi i czynniki wzrostu, lecz także inne komórki (fibryna, leukocyty, komórki macierzyste), które korzystnie wpływają na skórę.

DLA KOGO ZABIEG Z FIBRYNĄ BOGATOPŁYTKOWĄ? WSKAZANIA

Terapia fibryną bogatopłytkową polecana jest pacjentom, którzy cenią sobie naturalne oraz bezpieczne metody odmładzania skóry. To doskonała opcja dla osób, które chcą uzyskać naturalny efekt wolumetrii, wypełnienia i liftingu poszczególnych części twarzy. Kuracja nie wpływa na organizm, dlatego nie trzeba obawiać się żadnych skutków ubocznych. Jest często wybierany przez alergików, którzy są uczuleni na syntetyczne, egzogenne substancje stosowane w medycynie regeneracyjnej do wspomagania procesów przeciwstarzeniowych.

Efekty zabiegu:

  • odmładzanie skóry twarzy, szyi, okolic oczu;
  • poprawa kolorytu skóry i jej nawilżanie;
  • regeneracja i rewitalizacja skóry;
  • zmniejszenie zmarszczek;
  • redukcja blizn, przebarwień;
  • remodeling włókien kolagenowych;
  • działanie anti-aging.
FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA

REKONWALESCENCJA PO ZABIEGU

Po wykonaniu zabiegu I-PRF mogą wystąpić niewielkie ślady po ukłuciach, zaczerwienienie, obrzęk i lokalna tkliwość. Jednak wszystkie te objawy są całkowicie normalne i zwykle ustępują w ciągu 2-3 dni.

Jak wygląda zabieg z użyciem fibryny bogatopłytkowej ?

Na twarz nakładamy krem znieczulający, w czasie kiedy skóra się znieczula pobieramy od Pacjentki/Pacjenta krew ( zwykle około 20-30 ml w zależności od wybranego obszaru), następnie umieszczamy w próbówce z żelem sepracyjnym oraz czynnikami zapobiegającymi krzepnieniu i umieszczamy w wirówce, którą ustawiamy na odpowiednie parametry. Po wirowaniu widzimy żółtą lub bursztynową zawartość, która jest naszym osoczem. Pobieramy ją do strzykawki i podajemy ją jak przy mezoterapii igłowej. Ostrzykiwanie fibrnyną trwa w zależności od miejsca ok. 10-35 min.

FIBRYNA POD OCZY

Fibryna bogatopłytkowa w zabiegach medycyny estetycznej to jeden z najchętniej wykonywanych składników regeneracyjnych, który przynosi naturalne efekty. To wszystko dlatego, że substancja ta jest izolowana z własnej krwi pacjenta i zawiera szereg cennych składników aktywnych, jak np. czynniki wzrostu, które silnie stymulują procesy regeneracji skóry i syntezę nowych włókien kolagenowych, a także poprawiają mikrokrążenie. Terapia fibryną na cienie pod oczami jest więc idealną metodą na wyrównanie kolorytu skóry oraz przywrócenie jej prawidłowej elastyczności i napięcia, dzięki czemu spojrzenie nabiera wyrazistości i świeżości.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU Z FIBRYNĄ BOGATOPŁYTKOWĄ

  • ciąża;
  • okres karmienia piersią;
  • czynna choroba nowotworowa;
  • choroby autoimmunologiczne;
  • niewyrównana cukrzyca i inne niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe;
  • terapia retinoidami
  • antybiotykoterapia doustna i czynna infekcja
  • aktywne stany zapalne skóry
Cennik