Rozwiąż problem popękanych naczynek. Przeczytaj poniżej podstawowe informację dotyczące naczynek.
Rozszerzone naczynia krwionośne utrudniają życie wielu osobom z tak zwaną cerą naczynkową. Objawiają się jako czerwone , cienkie pajączki na skórze, które czasem zlewają się w rumień.
Zmiany mogą powstawać z różnych powodów – np. pod wpływem estrogenów. Rumień ten może pojawiać się:
Rozszerzaniu tych naczyń sprzyja też ekspozycja na słońce, jak i zbyt częste korzystanie z solarium, również długotrwałe stosowanie miejscowe sterydów oraz używanie laserów biostymulujących. Wszystkim tym objawom bardzo łatwo zaradzisz wykonując zabieg laserowego zamykania naczynek w PRIVE Gdańsk.
Efektem jest jednolita skóra bez zmian naczyniowych. Leczenie przebiega łagodnie i nie wymaga rekonwalescencji w warunkach domowych.
Terapia składa się z dwóch etapów:
1. Działania Lasera wraz z Falą Radiową na miejsca zmienione barwnikowo.
2. Wyciszającej maski, która koi skórę i przyspiesza procesy naprawcze tkanki, jest to także chwila relaksu.
Precyzyjnie dobrane i skierowane promienie światła laserowego powodują selektywną absorpcję jego światła przez krew znajdującą się w naczynkach. Jest ona lokalnie podgrzewana do wysokiej temperatury, co powoduje jej zniszczenie, a następnie rozpad i wchłonięcie się.
W kuracji wykorzystuje się proces fototermolizy-koagulacji na ściśle określonej powierzchni. W trakcie zabiegu wiązka laserowa jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi - hemoglobinę. Woda znajdująca się w tkance zostaje odparowana, a ścianki naczynia wysuszają się, zapadają i obumierają, by po pewnym czasie zostać wchłonięte przez organizm. Zapobiega to przerwaniu ścianek naczynia, dzięki czemu skraca się czas rekonwalescencji. Wyznaczając punktowy obszar działania oraz regulując głębokość w zależności od umiejscowienia zmian naczyniowych, służy temu odpowiedni dobór długości fali świetlnej.
Kosmetolog ocenia przebarwienia i znamiona barwnikowe, jak również średnicę i kolor. Następnie wprowadza dane do komputera, który definiuje parametry lasera (wysokość energii, rodzaj filtra, ilość impulsów). Pacjentom wykonuje się próbę laserową w celu optymalnego dobrania takiej energii, aby przy najmniejszej ilości zabiegów uzyskać jak najlepszy efekt. Najnowsze systemy laserowe generują oba rodzaje wiązki światła laserowego, dzięki czemu charakteryzują się dużą uniwersalnością, znajdując zastosowanie także w zabiegach depilacji laserowej oraz fotoodmładzania. Aby zapobiec uszkodzeniu tkanki, co mogłoby doprowadzić do powstania blizn, emisja wiązki ma charakter pulsacyjny - przerwy pomiędzy impulsami pozwalają tkance ochłodzić się. Energia świetlna emitowana z lasera jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę. W efekcie podnosi się temperatura, a krew zaczyna "ścinać się" i niszczy od wewnątrz ściany danego naczynia krwionośnego.
Po pewnym czasie naczynie samoistnie jest z organizmu pacjenta wydalane. Czasem, aby zamykanie naczynek laserem przyniosło widoczne rezultaty, zabieg trzeba wykonać od jednego do pięciu razy w ciągu kilku miesięcy. Zabieg można wykonać w okresach chłodniejszych. Emisja wiązki ma charakter pulsacyjny – przerwy pomiędzy impulsami pozwalają tkance się ochłodzić. Energia świetlna emitowana z lasera jest pochłaniana
przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę. W efekcie podnosi się temperatura, a krew zaczyna „ścinać się” i niszczy od wewnątrz ściany danego naczynia krwionośnego.
Po danym czasie naczynie, samoistnie jest z organizmu pacjenta wydalane.
Czasem, aby zamykanie naczynek laserem przyniosło widoczne rezultaty, zabieg trzeba wykonać od jednego do pięciu razy w ciągu kilku miesięcy.
Zabieg można wykonać w okresach chłodniejszych. Emisja wiązki ma charakter pulsacyjny – przerwy pomiędzy impulsami pozwalają tkance się ochłodzić. Energia świetlna emitowana z lasera jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę. W efekcie podnosi się temperatura, a krew zaczyna „ścinać się” i niszczy od wewnątrz ściany danego naczynia krwionośnego.
Po danym czasie naczynie ,samoistnie jest z organizmu pacjenta. Czasem, aby zamykanie naczynek laserem przyniosło widoczne rezultaty, zabieg trzeba wykonać od one do three razy w ciągu kilku miesięcy. Zabieg można wykonać o każdej porze roku.
Laserowe zamykanie naczynek to trwały i nieinwazyjny zabieg. Laserowe terapie świetnie poddają się czerwone naczynka w postaci :
Pod wpływem intensywnych impulsów świetlnych ściany naczynia krwionośnego ulegają procesowi koagulacji lub natychmiastowego obkurczenia.