fbpx

PRIVE-CLUB

PRIVE-CLUB blog

medycyna estetyczna

PRIVE-CLUB

Leczenie łysienia i wypadania włosów Gdańsk

Jakie są przyczyny łysień u mężczyzn i jak przebiega?

Łysienie u mężczyzn najczęściej wiążemy z łysieniem androgenowym, ponieważ ocenia się, że jest to 95% przyczyny łysienia u Panów. Łysienie zlokalizowane jest przede wszystkim na czole (słynne zakola) i na czubku głowy. Za główną przyczynę uznaje się toksyczne oddziaływanie dihydroksytestosteronu na mieszek włosowy.

Nie możemy jednak zapominać, że nie jest to jedyna przyczyna łysienia u mężczyzn. Może to być łysienie polekowe, łysienie związane z niedoborami mikro i makroelementów oraz typowe jednostki chorobowe związane z łysieniem jak np. łysienie plackowate (dotykające zwykle osoby w młodym wieku)

Na co zwrócić uwagę i kiedy udać się do specjalisty ?

Jeśli chodzi o łysienie androgenowe zauważyć można dość łatwo: pojawiają się zakola przy prawidłowym owłosieniu na bokach głowy.

Niepokoić powinna Was znaczna utrata włosów w krótkim czasie, zmiany skóry głowy, świąd czyli czynniki mogące sugerować chorobę owłosionej skóry głowy.

Czy są zabiegi które likwidują łysienie i jak działają ?

Po pierwsze należy sobie uświadomić, że łysienie to problem złożony i wymaga pogłębionej diagnostyki jak również objęcia Pacjenta leczeniem farmakologicznym, suplementacją jak również odpowiednią pielęgnacją.

Niestety zabiegi nie są cudownym remedium,  chociaż w rękach odpowiedzialnego zabiegowca dają duże możliwości terapeutyczne.

Po pierwsze najważniejsza jest odpowiednia diagnoza, która pozwoli na odpowiednie dobranie terapii.

Co mamy w orężu aby przeciwdziałać wypadaniu czy łysieniu ? 

Mezoterapię za pomocą mieszanek witaminowych, mezoterapie za pomocą peptydów i kwasu hial. , osocza bogatopłytkowego czy karboksyterapie, czyli mezoterapie za pomocą dwutlenku węgla. Ciekawym rozwiązaniem jest LLLT czyli Low Level Laser Therapy, który poprawia mikrokrążenie naczyń, zmniejsza stan zapalny i zwiększa poziom ATP.

 Niestety trzeba mieć świadomość, że nie prawidłowa terapia może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Czy łysienie u mężczyzn jest problemem ? 

Szacuje się że najczęstsze łysienie androgenowe występuje nawet u ponad 50% męskiej populacji po 50 roku życia, więc można powiedzeć że to dość częste zjawisko i z pewnością dla części z tych osób jest to dość istotny problem estetyczny.  

cennik

osocze

300
Topp