fbpx

PRIVE-CLUB

lang="pl-PL" prefix="og: https://ogp.me/ns#" / kosmetologia
PRIVE-CLUB blog kosmetologia

Mikrodermabrazja korundowa

WALCZYSZ Z ZASKÓRNIKAMI? TWOJA SKÓRA JEST „GRUBA I GĘSTA” ZE SKŁONNOŚCIĄ DO PRZETŁUSZCZANIA SIĘ? MASZ PROBLEM Z ŁUSZCZĄCĄ SIĘ SKÓRĄ W WYBRANYCH MIEJSCACH? A MOŻE ZACZYNASZ DOPIERO SWOJĄ PRZYGODĘ Z ZABIEGAMI OCZYSZCZAJĄCYMI?

MIKRODERMABRAZJA

Mikrodermabrazja korundowa to jeden z najpopularniejszych, a zarazem najskuteczniejszych zabiegów w zakresie złuszczania naskórka, po którym nie będziesz musiała zostawać w domu! To również świetny zabieg dla młodych pacjentek, na których skórze pojawiają się zmiany trądzikowe.

Mikrodermabrazja korundowa, na którą zapraszamy cię do PRIVE Beauty  dodatkowo wzbogacona jest o laser biostymulacyjny. Takie połączenie pozwala nie tylko na doskonałe efekty w zakresie złuszczania naskórka i stymulacji do powstania nowego, ale również powoduje maksymalne odżywienie skóry i przyspiesza procesy gojenia.

Zabieg jest bezbolesny!

EFEKTY JAKIE MOŻESZ UZYSKAĆ
Mikrodermabrazja korundowa to jeden z zabiegów, gdzie efekty widoczny jest już po wykonaniu pierwszego z serii! Dzięki intensywnemu działaniu substancji złuszczającej (przy mikrodermabrazji korundowej jest to tlenek glinu), z powierzchni skóry natychmiast znika martwy naskórek, a co za tym idzie skóra staje się widocznie rozjaśniona, elastyczna i sprężysta.

Zbawienne działanie złuszczania można również wykorzystać u Pacjentów borykających się z różnego rodzaju bliznami i rozstępami, zabieg doskonale radzi sobie w seriach łączonych np. z osoczem bogatopłytkowym czy laserem frakcyjnym, skutecznie walcząc z niechcianymi przez ciebie zmianami.

Efekty na twarzy, szyi, dekolcie i innych częściach ciała:
– oczyszczona i wygładzona skóra,
– wspomaganie redukcji przebarwień,
– spłycenie niewielkich zmarszczek i bruzd,
– rozświetlona cera,
– redukcja trądziku (bez zmian ropnych),
– wspomaganie redukcji blizn i rozstępów.

ZALECENIA POZABIEGOWE
Zabieg mikrodermabrazji korundowej wyłącza cię jedynie z części codziennych aktywności. Po zabiegu twoja skóra będzie delikatnie podrażniona, dlatego bardzo ważne abyś poważnie podeszłą do tematu jej pielęgnacji. Po zabiegu kosmetolog poradzi ci jakich produktów powinnaś używać, będziesz mogła zakupić je w naszej klinice.

Istotne, aby w dniu wykonywania zabiegu i przez ok. 7 dni po nim nie narażać skóry na intensywne działanie czynników zewnętrznych – mróz czy silne promieniowanie słoneczne. W dniu zabiegu i po nim należy również zaprzestać treningów na siłowni, wizyt w saunie czy na basenie. Pamiętaj też o kremie z filtrem. Po zabiegach, które mają na celu złuszczanie naskórka polecamy SPF 50.

PRZECIWWSKAZANIA
Przed przystąpieniem do zabiegu twój organizm powinien być w ogólnie dobrym stanie fizycznym. Przeziębienie czy opryszczka w stanie aktywnym będzie wykluczająca dla każdego rodzaju zabiegu. Jeżeli jesteś w ciąży lub karmisz piersią możesz wykonywać zabieg po ówczesnej konsultacji specjalistycznej.

Dodatkowe przeciwwskazania przy zabiegu z mikrodermabrazji korundowej to:
– uczulenie na tlenek glinu,
– wybrane choroby autoimmunologiczne,
– niewyrównana cukrzyca,
– tendencje do powstawania bliznowców,
– choroby nowotworowe,
– skaleczenia w miejscu zabiegu,
– kuracja antybiotykami.

JAK CZĘSTO WYKONYWAĆ ZABIEG?
Istotą zabiegu mikrodermabrazji korundowej jest wykonywanie go w serii. W zależności od efektów jakie chcesz uzyskać, kondycji twojej skóry i innych indywidualnych predyspozycji kosmetolog zaleci odpowiednią liczbę zabiegów i odstępów między nimi, najczęściej będzie to seria 5 do 6 zabiegów, w odstępach ok. 14 dni.

Po zakończeniu serii, dla podtrzymania efektów należy wykonywać tzw. zabiegi przypominające. Ich liczba i częstotliwość jest uzależniona od tego jak szybko skóra wymaga odświeżenia i złuszczenia.

mezoterapia Gdansk

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Każdy zabieg poprzedzony jest wnikliwą konsultacją z kosmetologiem. Podczas takiego spotkania specjalista kwalifikuje cię do zabiegu i wspólnie z tobą określa efekty terapii.

Podczas zabiegu, po demakijażu i odpowiednim przygotowaniu skóry kosmetolog przesuwa po wybranym obszarze głowicę zabiegową, wydzielającą mikro kryształki tlenku glinu. Kryształki ścierają (szlifują), powierzchnię skóry i pozwalają usunąć obumarłe komórki skóry, oczyścić oraz spłycić pory, a także wygładzić powierzchnię skóry. Dodatkowo podczas trwania całego zabiegu głowica emituję również wiązkę lasera biostymulacyjnego, który natychmiast oddziałując na skórę przyspiesza procesy odnowy komórkowej i pobudza je do regeneracji. Ze względu na efekty jakie przynosi, mikrodermabrazja korundowa może być również nazywana peelingiem mechanicznym. Samo opracowanie głowicą wybranego obszaru trwa ok 10-20 minut i jest umiarkowanie odczuwalne (nie bolesne!). Po zakończeniu procesu złuszczania kosmetolog nałoży na skórę odpowiednie preparaty (maska, serum, krem), tak żeby wyciszyć celowo podrażnioną skórę i wprowadzić w nią składniki aktywne preparatów.

Omawiając zabieg mikrodermabrazji korundowej nie możemy nie wspomnieć o zabiegu, z którym często jest mylony i porównywany – mikrodermabrazji diamentowej. Co do efektów to zbliżone do siebie procedury, jednak różnią się techniką zabiegową. Spójrz na poniższe porównanie:

PRIVE-CLUB slide

Ten jak i każdy inny zabieg medycyny estetycznej najlepsze efekty przynosi wykonywany kilkukrotnie dlatego też przygotowaliśmy dla Państwa Pakiety zabiegów.

cennik

Twarz

150 zł

Twarz + szyja + dekolt

180 zł

Ampułka do zabiegu

30 zł

Maska do zabiegu

50 zł

Mikrodermabrazja + ampułka + maska

210 zł

Zastanawiasz się nad odpowiednim dla ciebie zabiegiem? Umów się na bezpłatne konsultacje lub skontaktuj się z nami w dowolny sposób i wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej

Topp