fbpx

PRIVE-CLUB

lang="pl-PL" prefix="og: https://ogp.me/ns#" / kosmetologia
PRIVE-CLUB blog kosmetologia

DEPILACJA WOSKIEM

To jedna z najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia przy pomocy ciepłego wosku wywodząca się z czasów starożytnych. Taka epilacja usuwa łodygę włosa wraz z cebulką, ponieważ rozgrzany wosk dociera głęboko, więc jest w stanie usunąć włos wraz z korzeniem, dzięki czemu efekt jest znacznie dłuższy niż przy tadycyjnym goleniu. W porównaniu z innymi metodami zabiegu jest szybki i niedrogi, a efekt długotrwały, który utrzymuje się nawet do 6 tygodni.

METODY

METODA PASKOWA
W tej metodzie stosuje się płyny wosk. Metoda polega na nałożeniu rozgrzanego wosku o temp 36-38̊ C na owłosioną skórę za pomocą szpatułki lub rollera a następnie po przyłożeniu paska wykonanie depilacji. Na plastrze pozostaje wosk oraz większa część włosów wraz z cebulkami, dzięki czemu ich wzrost jest wolniejszy niż w przypadku innych metod.

Po każdym zabiegu nakładane są specjalistyczne preparaty łagodzące podrażnienie jakie może wywołać sama depilacja.

Warunkiem skuteczności depilacji jest odpowiednia długość włosów, które powinny mieć minimum 0,3 mm długości.

Zabieg metodą paskową stosuje się na duże partie ciała m.in. nogi, ręce i plecy. Zabieg wymaga powtarzania co 3-6 tygodni (w zależności od predyspozycji indywidualnych).

ZALECENIA PO LUB PRZED ZABIEGIEM
3 dni po zabiegu nie należy się opalać, pływać, korzystać z sauny. W dniu depilacji nie zaleca się kąpania w gorącej wodzie. Przed wizytą nie należy stosować kremów, balsamów ani oliwek w miejscu, w którym będzie wykonywany zabieg. Na 3 dni przed zabiegiem zalecane jest wykonanie peelingu okolicy, która będzie poddawana depilacji.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU
zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze skóry okolic poddawanych zabiegowi, skóra bezpośrednio po opalaniu, rany na skórze, słaba krzepliwość krwi.

METODA BEZPASKOWA
Stosuje się w niej twardy wosk. Zabieg wykonuje się poprzez nałożenie rozgrzanego wosku o temp 36-38̊ C na skórę owłosioną. Po nałożeniu należy odczekać kilka sekund, tak aby wosk mógł zastygnąć, następnie energicznie zerwać.

Warunkiem skuteczności depilacji jest odpowiednia długość włosów, które powinny mieć minimum 0,3 mm długości.

Depilacja bezpaskowa jest znacznie mniej bolesna niż tradycyjna metoda paskowa ponieważ wosk przykleja się jedynie do włosa, nie zaś do skóry.

Co ważne jedną partię ciała można wielokrotnie woskować, zatem jeśli za pierwszym razem depilacja nie przyniosła oczekiwanego rezultatu, kosmetyczka na to samo miejsce nakłada kolejną warstwę. Jest to możliwe ponieważ wosk stworzony w oparciu o naturalne składniki, nie ciągnie skóry, tym samym nie powodując podrażnień.

Po zabiegu nakładane są specjalistyczne preparaty łagodzące podraznienie jakie wywołuje sama depilacja.

Zabieg metodą bezpaskową stosuje się na wrażliwe partie ciała m.in. na pachy i bikini. Efekt utrzymuje się od 3-6 tygodni (w zależności od predyspozycji indywidualnych).

ZALECENIA PO LUB PRZED ZABIEGIEM
3 dni po zabiegu nie należy się opalać, pływać, korzystać z sauny. W dniu depilacji nie zaleca się kąpania w gorącej wodzie. Jeśli depilacji była poddana pacha nie stosuj antyperspirantu, jeśli twarz – fluidu oraz pudru. Przed wizytą nie należy stosować kremów, balsamów ani oliwek w miejscu, w którym będzie wykonywany zabieg. Na 3 dni przed zabiegiem zalecane jest wykonanie peelingu okolicy, która będzie poddawana depilacji.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU
zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze skóry okolic poddawanych zabiegowi, skóra bezpośrednio po opalaniu, rany na skórze, słaba krzepliwość krwi

Masz dosyć depilacji woskowej? Spróbuj bezbolesnej, bezpiecznej i skutecznej Depilacji Laserowej – teraz w korzystnych cenowo pakietach.

cennik

BRWI

20 zł

WĄSIK

20 zł

BRODA

20 zł

WĄSIK + BRODA + BACZKI

50 zł

NOS LUB USZY

20 zł

PACHY

40 zł

TORS

50 zł

KLATKA PIERSIOWA + BRZUCH

80 zł

PLECY

60-100 zł

BIKINI KLASYCZNE

50 zł

BIKINI FRENCH (DO PASECZKA)

60 zł

BIKINI HOLLYWOOD

90 zł

NOGI CAŁE

100 zł

ŁYDKI

60 zł

RĘCE CAŁE

60 zł

PRZEDRAMIONA

50 zł

LINIA BIAŁA (BRZUCH)

40-60 zł

Zastanawiasz się nad odpowiednim dla ciebie zabiegiem? Umów się na bezpłatne konsultacje lub skontaktuj się z nami w dowolny sposób i wybierz odpowiedni zabieg z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej

Topp